Oprogramowanie polskiego producenta, które umożliwia różne rodzaje archiwizacji. Działa w oparciu o architekturę klient-serwer. Zapewnia centralną administrację. Posiada funkcjonalności, które zwiększają bezpieczeństwo danych oraz wydajność systemu backupu danych. Więcej informacji w sekcji poniżej.
Od 2017 roku jesteśmy certyfikowanym dystrybutorem sieciowego systemu archiwizacji danych Ferro Backup System.
Acronis zapewnia ochronę danych dla każdego środowiska biznesowego: od jednego komputera po kompletną infrastrukturę przedsiębiorstwa. Umożliwia archiwizację serwerów fizycznych, maszyn wirtualnych, stacji roboczych, urządzeń mobilnych, aplikacji i innych platform. Gwarantuje przewracanie całych systemów nawet w kilka minut.
Veeam to szwajcarska firma, która jest światowym liderem w obszarze backupu. Jej rozwiązania cechują się łatwością obsługi i elastycznością, która umożliwia korzystanie z niego w każdym środowisku. Zapewnia stałą dostępność krytycznych danych. Ogranicza czynności administracyjne, dzięki czemu obniża koszty pracy poprzez minimalizację czasu, jaki jest potrzebny do obsługi systemu do backupu.
To bardzo uniwersalne i elastyczne rozwiązanie do backupu danych, które można zastosować w dowolnej infrastrukturze, także w przypadku złożonej i rozproszonej struktury organizacji. Umożliwia backup nielimitowanej ilości komputerów, laptopów, baz danych, serwerów i maszyn wirtualnych.
Oprogramowanie zintegrowane z serwerami DELL. To najbardziej efektywne narzędzie do deduplikacji danych oraz tworzenia szybkich i codziennych kopii zapasowych. Obsługuje środowiska fizyczne i wirtualne, aplikacje, systemy NAS, komputery stacjonarne i laptopy. Avamar jest dostępny w wersji wirtualnej lub jako składnik pakietu Dell EMC Data Protection Suite, który oferuje pełny pakiet opcji oprogramowania do ochrony danych.
Rozwiązanie umożliwia wykonywanie kilku rodzajów archiwizacji. W przypadku kopii pełnej za każdym razem wykonywany jest backup wszystkich wybranych dysków, katalogów lub plików.
Z kolei archiwizacja przyrostowa to kopia plików, które zostały zmienione od czasu poprzedniej archiwizacji (pełnej lub przyrostowej). Zwiększa ona szybkość wykonywania backupu i oszczędza miejsce potrzebne do przechowywania archiwów.
Trzecia możliwość – archiwizacja Delta – to rozszerzenie archiwizacji przyrostowej, która daje jeszcze większą oszczędność miejsca na dysku oraz przyspiesza proces wykonywania kopii. Szczególnie przydatna jest przy archiwizacji dużych plików (na przykład: bazy danych, pliki pocztowe) z tego względu, że archiwizowane są tylko te części pliku, które zostały zmienione, a nie cały plik (jak w przypadku kopii przyrostowej).
Proces tworzenia kopii działa w oparciu o architekturę klient-serwer. Dzięki temu istnieje możliwość równoległego wykonywania backupu z wszystkich komputerów. Wykorzystywana jest moc obliczeniowa komputerów klienckich – kompresja i szyfrowanie odbywa się już po stronie stacji roboczej. W ten sposób dane przesyłane między stacją a serwerem backupu są już zabezpieczone przed dostępem osób niepowołanych oraz zoptymalizowane pod względem wielkości. Backup może odbywać się na podstawie zdefiniowanego harmonogramu lub zostać automatycznie uruchomiony, jeżeli użytkownik wyłącza komputer.
Produkt zapewnia centralną, zdalną administrację z poziomu webowej konsoli administracyjnej. Backupem komputerów można sterować z jednego miejsca. W konsoli sterowania widoczne są wszystkie komputery, ich dyski i pliki. Wystarczy wybrać co, kiedy i gdzie ma być archiwizowane. Odzyskiwanie danych również można wykonać z poziomu konsoli administracyjnej. Dzięki temu mamy pełną kontrolę nad systemem z każdego miejsca i w każdym czasie nawet z poziomu urządzeń mobilnych.
Automatyzacja zadań archiwizacji oraz moduł alertów, który wysyła do administratora informacje o ewentualnych błędach i ostrzeżeniach za pomocą wiadomości e-mail powodują, że raz skonfigurowany system może działać w tle bez konieczności ciągłego nadzoru. Zatem o wszystkich istotnych alertach dowiemy się podczas lektury poczty przy porannej kawie!
Administrator nie musi się zastanawiać, jaki rodzaj kopii został wykorzystany. Wszystkie są wyświetlane jako pełne. Wystarczy wybrać komputer, punkt przywracania (datę backupu), zakres odzyskiwania i miejsce, gdzie mają zostać wypakowane dane. Możliwe jest również odtworzenie całego systemu operacyjnego na nowym dysku bez potrzeby ponownej instalacji. Wszystko w oparciu o jedną, uniwersalną konsolę administracyjną dostępną online!
Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu instruktażowego, który pokazuje konsolę centralnej administracji oraz zarysowuje możliwości programu.