Skontaktuj się z nami biuro@atcomp.pl 61 625 68 57

ATcomp Backup Solution

ATCOMP BACKUP SOLUTION – SYSTEM BACKUPU DANYCH

ATcomp Backup Solution - opis systemu

ATcomp Backup Solution to w pełni zintegrowane rozwiązanie do backupu skierowane do sektora Small Business. Nasz system łączy w sobie profesjonalne oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych Ferro Backup System z zaawansowaną platformą sprzętową w postaci serwerów pamięci masowej NAS firm Synology lub QNAP, które są wyposażone w najwyższej klasy dyski, zapewniające bezpieczeństwo danych.

Unikatowe połączenie tych elementów wraz z dobrymi praktykami oraz doświadczeniem z zakresu bezpieczeństwa pozwoliły nam na przygotowanie funkcjonalnego i wydajnego rozwiązania do backupu dostosowanego do potrzeb firm i instytucji o zróżnicowanej wielkości. To wszystko przy zachowaniu przystępnej ceny!

Nasze słowa potwierdza Krzysztof Frączek z Wydziału Organizacyjnego, Spraw Obronnych i Społecznych ze Starostwa Powiatowego w Kępnie: Zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie funkcjonują nadzwyczaj dobrze – są szybkie, nie obciążają serwerów i stacji roboczych. Elastyczność tworzenia harmonogramów backupu oraz przejrzystość raportów z ich wykonania – daje pełen pogląd na kwestię bezpieczeństwa danych gromadzonych w naszej instytucji.

ATcomp Backup Solution działa w oparciu o architekturę klient-serwer. Centralnym elementem systemu jest serwer ATcomp Backup, którego zadaniem jest rozsyłanie zadań backupu do klientów w określonym czasie. Zawiera ono informacje, co ma i w jaki sposób zostać zarchiwizowane. Tworzona kopia zapisywana jest na lokalnym dysku logicznym serwera NAS, zabezpieczonego konfiguracją RAID, która zwiększa bezpieczeństwo danych. Obsługa całego systemu odbywa się z poziomu intuicyjnej konsoli webowej, na którą można zalogować się z każdego miejsca na świecie w dowolnej chwili.

System ATcomp Backup Solution pracuje u nas ponad osiem miesięcy bez żadnych zastrzeżeń. Oprogramowanie Ferro Backup System jest przejrzyste i działa bez problemów – napisał Krzysztof Matusiak, kierownik Oddziału Informatycznego Sądu Rejonowego Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu.

NAJWIĘKSZE KORZYŚCI ATCOMP BACKUP SOLUTION

 • Ochrona danych (na przykład przed skutkami ransomware).
 • Prostota obsługi systemu.
 • Łatwe, szybkie i pewne odtwarzanie danych.
 • Bezpieczeństwo przechowywanych danych dzięki stabilnej platformie sprzętowej.
 • Dodatkowe opcje (na przykład udziały sieciowe, VPN).
 • Zarządzanie przez centralną, webową konsolę administracyjną (możliwość obsługi także z urządzeń mobilnych, w każdym miejscu i o każdej porze).
 • Elastyczna konfiguracja harmonogramów.
 • Równoległa archiwizacja całego środowiska.
 • Wiele możliwości backupowania (na przykład na inny komputer).
 • Gotowe rozwiązanie i kompleksowa obsługa: pomoc w doborze, uruchomienie i wdrożenie, konfiguracja, szkolenie.
 • Możliwość skorzystania ze wsparcia technicznego przez następne lata w postaci ATcomp Backup Support.
 • Możliwość skorzystania z przeglądu rozwiązania w przyszłości.
 • Gotowe rozwiązanie i kompleksowa obsługa: pomoc w doborze, uruchomienie i wdrożenie, konfiguracja, szkolenie.
 • Dopasowanie rozwiązania do indywidualnych potrzeb.
 • Szyfrowanie backupów (szczególnie ważne przy konieczności ochrony danych osobowych).
 • Niesamowicie wysoki stosunek jakości do ceny.

Nasza firma korzysta z rozwiązania do backupu danych, którego głównym dystrybutorem w Polsce jest firma AT Computers. System umożliwia równoległy backup danych z tysiąca dwustu stacji roboczych. Rozwiązanie spełnia wszystkie nasze oczekiwania, zapewnia wysoki poziom zabezpieczeń przy relatywnie niskim koszcie uruchomienia systemu. Energa Informatyka i Technologie z o.o. poleca firmę AT Computers jako solidnego partnera biznesowego – twierdzi Filip Staszczak z firmy Energa Informatyka i Technologie.

FERRO BACKUP SYSTEM – STEROWANIE LOGIKĄ SYSTEMU

Sterowanie logiką systemu - Ferro Backup Solution

Ferro Backup System to profesjonalne oprogramowanie do archiwizacji danych, składowanych na komputerach podłączonych do sieci firmowej.

Rozwiązanie ATcomp Backup Solution funkcjonuje w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy od maja 2015 roku. Jest ono kompleksowe i doskonale zabezpiecza nasze serwery oraz stacje robocze przed skutkami nieprzewidzianych awarii. Kopie zapasowe tworzone są szybko i bezproblemowo, a dodatkowo nie obciążają niepotrzebnie naszych zasobów. Intuicyjność i duża możliwość konfiguracji to dodatkowe zalety tego rozwiązania sprawiające, że można z niego korzystać od razu po zainstalowaniu. Dużym plusem jest wsparcie, na jakie można liczyć ze strony firmy AT Computers. Rozwiązanie ATcomp Backup Solution to nieocenione narzędzie poprawiające bezpieczeństwo danych w naszej instytucji! – Napisał o nas Andrzej Gałczyński z fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Więcej o zaletach programu możesz dowiedzieć się tutaj.

PLATFORMY SPRZĘTOWE FIRM SYNOLOGY ORAZ QNAP – SKALOWALNE, ELASTYCZNE I NIEZAWODNE

Elastyczność i skalowalnosć systemu do backupu dancyh ATcomp Backup Solution

W oferowanych przez naszą firmę rozwiązaniach wykorzystujemy profesjonalne serwery NAS dwóch wiodących firm na rynku: Synology i QNAP. Są one wyposażone w najwyższej klasy dyski zapewniające bezpieczeństwo danych.

 Dyski twarde

Wykorzystywane przez nas dyski twarde zaprojektowane zostały do ciągłej pracy w systemach NAS: dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Proponujemy rozwiązania najbardziej znanych producentów – firmy Seagate oraz Western Digital. Dlaczego? O tym przeczytają Państwo poniżej.

Więcej o sprzęcie dowiesz się tutaj. Możesz tam między innymi zapoznać się z demonstracjami systemów.

DODATKOWE FUNKCJE SYSTEMU BACKUPU DANYCH – CO OTRZYMAJĄ PAŃSTWO W PAKIECIE?

Dodatkowe funkcje w pakiecie ATcomp Backup Solution

Odpowiednio dopasowane urządzenie z powodzeniem (oprócz głównego zadania, jakim jest przechowywanie kopii bezpieczeństwa) może pełnić dodatkowe funkcje. Mogą to być między innymi:

 • serwer VPN,
 • serwer FTP,
 • serwer WWW z wbudowanymi aplikacjami tj. phpBB, WordPress, Joomla, PrestaShop, dokuWiki, openERP,
 • serwer DNS,
 • serwer DHCP,
 • centralka telefoniczna VOIP,
 • rejestrator IP,
 • chmura prywatna,
 • serwer pocztowy,
 • serwer DLNA,
 • możliwość integracji z Active Directory.

ATCOMP BACKUP SUPPORT

ATcomp Backup Support

W ramach pomocy technicznej otrzymujesz pomoc w zakresie konfiguracji oraz obsługi rozwiązania ATcomp Backup Solution, czyli serwera NAS (w zakresie opcji konfiguracyjnych dotyczących zagadnień związanych z backupem i przechowywaniem danych) oraz oprogramowania Ferro Backup System.

ZDALNA PREZENTACJA BACKUPU DANYCH – ZOBACZ, JAK TO WYGLĄDA OD KUCHNI

Zdalna prezentacja o backupie e-konferencja o ATcomp Backup Solution

Zainteresowało Cię nasze rozwiązanie? Masz dodatkowe pytania? Chętnie odpowiemy na nie w trakcie zdalnej prezentacji, którą zorganizujemy specjalnie dla Ciebie – wystarczy nas poinformować o chęci udziału, a wszystko przygotujemy. Zobacz rozwiązanie od kuchni, dowiedz się więcej i przekonaj się o jego zaletach.

TESTY SYSTEMU BACKUPU DANYCH W ŚRODOWISKU FIRMY/INSTYTUCJI

Testy rozwiązania do backupu ATcomp Backup Solution w środowisku informatycznym

Dajemy Państwu możliwość testów rozwiązania w swoim środowisku, ponieważ każdy administrator zna swoje środowisko najlepiej i to on zna specyficzne problemy swojej sieci. Jesteśmy pewni, że w ten sposób przekonają się Państwo, że ATcomp Backup Solution to najlepsze rozwiązanie.

Test jest możliwy na dwóch poziomach:

 • testy oprogramowania FBS – w ramach miesięcznej wersji testowej na piętnaście stacji klienckich,
 • kompleksowe testy ATcomp Backup Solution, w ramach których klient otrzymuje na tygodniowe testy serwer ATcomp Backup RS815+ z dwoma dyskami Seagate Enterprise oraz licencją FBS na piętnaście stacji klienckich.

ATCOMP BACKUP COMPACT: PRZYSTĘPNE ROZWIĄZANIE ARCHIWIZACJI DANYCH DLA MAŁYCH ORGANIZACJI

Atcomp Backup Compact - ekonomiczne rozwiązanie do backupu danych

ATcomp Backup Compact to wersja backupu dla firm, które szukają oszczędnościowego i prostego rozwiązania w celu ochrony niezbyt dużej ilości danych. To gotowe, niewielkie rozwiązanie, które wystarczy wpiąć do sieci. Powstało z myślą o sektorze Small Business oraz o jednostkach budżetowych, które posiadają do dziesięciu komputerów.

Specyfikacja techniczna ATcomp Backup Solution

Specyfikacja

 • Serwer pamięci masowej NAS Synology DS218+ w pełni zintegrowany z oprogramowaniem.
 • 2 dyski Western Digital WD Red 2 TB 3,5″ SATA III 64 MB (konfiguracja RAID 1). Uszkodzenia jednego z dysków nie spowoduje utraty danych.
 • Ferro Backup System (wersja standard) – licencja na dziesięć stacji roboczych lub pięć stacji roboczych + serwer.
 • Płyta CD z dokumentacją, plikami instalacyjnymi, skryptami i materiałami instruktażowymi.
Wdrożenie rozwiązania ATcomp Backup Solution

Wdrożenie rozwiązania

 • Serwer Synology DS218+ odpowiednio skonfigurowany i gotowy do pracy w sieci zamawiającego.
 • Godzinne wdrożenie zdalne, podczas którego zaprezentowane zostanie zastosowanie skryptów instalacyjnych dla stacji klienckich oraz przykładowa konfiguracja zadań backupu.
ATcomp Backup Solution - możliwość rozszerzenia w przyszłości

Opcje rozbudowy na przyszłość

 • Możliwość wymiany dysków na dyski o większej pojemności.
 • Możliwość replikacji danych na dyski zewnętrzne.
 • Możliwość rozszerzenia licencji Ferro Backup System o dodatkowe stacje czy serwery.

Polecamy skorzystać z wyjątkowej oferty na pakiet ATcomp Backup Support, dzięki któremu otrzymają Państwo wsparcie techniczne w przypadku pojawienia się problemów.

AUTORYZOWANI PARTNERZY – WSPÓŁPRACUJEMY Z NAJLEPSZYMI

Logo Ferro Software w zielonej ramce

Ferro Software

Jesteśmy kluczowym partnerem Ferro Software.

Logo Synology w pomarańczowej ramce

Synology

Jesteśmy Preferowanym Partnerem w segmencie: Integrator Systemów Informatycznych.

Logo Qnap w pomarańczowej ramce

QNAP

Jesteśmy Preferowanym Partnerem w segmencie: Integrator Systemów Informatycznych.

PODSUMOWANIE: DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NASZ SYSTEM DO BACKUPU DANYCH?

Bezpieczeństwo danych jest coraz ważniejsze, a oferowane przez nas kompleksowe rozwiązanie, będące połączeniem platformy sprzętowej i programowej, spełnia najwyższe wymogi stawiane przed tego typu systemami – w bardzo atrakcyjnej cenie. Nasi klienci potwierdzają, że rozwiązanie jest szybkie, bezpieczne i działa bez zarzutu. Przekonaj się sam podczas prezentacji.

OBSŁUGIWANE SYSTEMY OPERACYJNE:
 • Windows Server 2016 oraz wcześniejsze wersje,
 • Windows 10 oraz wcześniejsze wersje (32-bit, 64-bit),
 • Linux,
 • Mac OS.

FAQ – O CO PAŃSTWO PYTAJĄ NAJCZĘŚCIEJ?

Tak, Ferro Backup System wykonuje obraz dysku, jednakże zapisuje go w przyjaznej formie – archiwum ZIP (w tym celu wystarczy w zadaniu backupu wybrać maskę *.*).

System celowo pomija przy backupie i odtwarzaniu sekcję rozruchową dysku. W ten sposób zyskujemy dużo większą elastyczność odtwarzania (można odtworzyć system na innym dysku, odtworzyć pojedyncze pliki, partycja może mieć inny format lub rozmiar – czy być skonfigurowana w macierzy RAID).

Nie, ale już tłumaczymy, dlaczego.

Deduplikacja, czyli eliminowanie powtarzających się części w zbiorze danych, ma swoje zalety, ale ma też wady. W procesie backupu nadmiarowość (czyli brak deduplikacji) jest z naszego punktu widzenia dobra, ponieważ w ten sposób zmniejsza się ryzyko utraty danych. Przy obecnej pojemności dysków deduplikacja przynosi mniej korzyści niż niegdyś. W porównaniu do rozwiązań z deduplikacją, które oferuje konkurencja, nasze rozwiązanie oferuje o wiele większą przestrzeń dyskową w niskiej cenie.

Tak, backup otwartych (w konsekwencji zablokowanych w danym momencie) plików działa bardzo dobrze, ponieważ daje możliwość jego archiwizacji, podczas gdy normalnie w przypadku blokady nie byłoby takiej możliwości. Kopiowaniu poddawana jest ostatnia zapisana wersja otwartego pliku.

Każdy program do backupu wykonuje kopie plików znajdujących się na dysku. Dopóki dane trzymane są w pamięci tymczasowej, żaden program nie będzie ich w stanie zarchiwizować.

Backup maszyn wirtualnych można wykonać na dwa sposoby:

 • z poziomu systemu operacyjnego danej maszyny wirtualnej,
 • z poziomu hosta VMware ESX/ESXi/vSphere 4.x, 5.x lub Microsoft Hyper-V.

Tak, nasze rozwiązanie w pełni wspiera szyfrowanie danych przechowywanych na serwerach NAS. Archiwizowane dane mogą być szyfrowane za pomocą algorytmów AES, Serpent oraz Twofish. Szyfrowanie odbywa się po stronie stacji roboczej, dlatego dane są zabezpieczone już podczas przesyłu do serwera backupu.

Tak, ATcomp Backup Solution zapewnia możliwość automatycznej replikacji danych na dyski przenośne.

Tak, stosowane w naszym rozwiązaniu oprogramowanie działa w architekturze klient-serwer. Oprogramowanie klienckie uruchamiane jest na każdym z archiwizowanych komputerów i dzięki temu kompresja i szyfrowanie danych odbywa się lokalnie, a co za tym idzie: przesyłana jest mniejsza ilość danych, które są już zaszyfrowane.

Pamiętać jednak należy o ograniczeniach wynikających z przepustowości łącza między lokalizacjami i w związku z tym odpowiednim doborze zakresu archiwizacji oraz jego rodzaju.

Między sieciami w poszczególnych lokalizacjach musi być ustanowione połączenie, a serwer backupu musi mieć możliwość komunikowania się z klientami.

Nasz zespół doświadczonych specjalistów zapewnia pomoc techniczną dotyczącą kompletnego rozwiązania. Pomagamy rozwiązywać problemy i odpowiadamy na ewentualne pytania dotyczące zarówno oprogramowania Ferro Backup System, jak i oferowanego sprzętu firm Synology i QNAP.

Dodatkowo uruchomiliśmy pakiety serwisowe ATcomp Backup Support, dzięki którym nasza pomoc jest jeszcze lepsza.

Co ważne: pomoc techniczna udzielana jest w języku polskim.

Licencja na program i sprzęt jest bezterminowa, po dokonaniu zakupu można korzystać z rozwiązania bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Aktualizacje Ferro Backup System w ramach tej samej edycji są bezpłatne. Za oznaczenie edycji uznaje się cyfrę przed pierwszą kropką w numerze wersji. Aktualna edycja: 5.x. Tak więc wszystkie nowe wersje, aż do pojawienia się edycji 6.x, można pobierać i instalować bez wnoszenia dodatkowych opłat. Aktualizację z wersji 4.x do wersji 5.x można dokonać z pięćdziesięcioprocentowym rabatem, a z wersji 3.x do wersji 5.x: z dwudziestopięcioprocentowym rabatem.