Skontaktuj się z nami biuro@atcomp.pl 61 625 68 57

Antyspam

DLACZEGO SKUTECZNA OCHRONA ANTYSPAMOWA TO KLUCZOWA KWESTIA?

Oprogramowanie antyspamowe - rozwiązania brzegowe

Oprogramowanie antyspamowe najnowszej technologii to nie tylko odfiltrowanie niechcianych i niebezpiecznych wiadomości, ale także ochrona przed oszustwem, na przykład phishingiem, który polega na podszywaniu się pod zaufanych nadawców.

Hakerzy najczęściej atakują właśnie poprzez pocztę. Spam na świecie powoduje wiele miliardów dolarów rocznie strat, a pracownicy muszą spędzać wiele czasu na sortowaniu wiadomości. Te pieniądze i czas mogłyby być wykorzystane w zupełnie inny sposób!

KORZYŚCI ZE STOSOWANIA FILTRU ANTYSPAMOWEGO

Korzyści ze stosowania modułu antyspamowego

Dla organizacji niezwykle ważna jest kompleksowa ochrona przed zagrożeniami przybywającymi drogą pocztową, np. złośliwe oprogramowanie, botnety, phishing, zagrożenia zero-hour. Ich wykrywalność zapobiega kradzieży zasobów informatycznych firmy. Nie warto myśleć, że nas to ominie, ponieważ nasze dane nie są tak istotne. Ataki są nieuniknione. Coraz częściej słyszymy w mediach o sensacyjnych atakach, uderzających w interesy dużych organizacji, na przykład banków. Badania pokazują jednak, że o wiele częściej dotykają one organizacje średniej wielkości, które są chronione w mniejszym stopniu.

NAJSKUTECZNIEJSZA OCHRONA ANTYSPAMOWA

Logo Stormshield

Rozwiązania Stormshield posiadają filtr antyspamowy, który zmniejsza ruch na serwerach pocztowych. Wykorzystywana technologia tworzy czarne i białe listy nadawców. W ten sposób oddziela zaufanych nadawców, których wiadomości już nie poddaje dodatkowemu skanowaniu oraz tworzy konfigurowalną listę spamerów. Maile, które nie zostały zatrzymane dzięki tym regułom, zostaną poddane analizie heurystycznej. Składa się ona między innymi z analizy kodu HTML czy wykrywaniu wyłudzeń.

Logo Barracuda

Barracuda E-mail Security Gateway to ochrona firmowego serwera. Kontroluje ruch całej poczty w celu wykrycia wycieku wrażliwych danych (także poprzez szyfrowanie wiadomości), odciąża serwer pocztowy, chroni przed wirusami. Obecna wersja jest wynikiem wielu lat doświadczenia Barracuda Networks. Rozpoznaje i blokuje zbędną korespondencję za pomocą dwunastu warstw ochrony bez obciążenia systemu. Nad efektem działań całą dobę czuwa laboratorium Barracuda Central.