Skontaktuj się z nami biuro@atcomp.pl 61 625 68 57

ESET DYNAMIC THREAT DEFENSE

7 stycznia 2021

Korzystasz z ochrony antywirusowej ESET? To świetnie! ESET Dynamic Threat Defense stanowi formę dodatkowej ochrony. Dzisiaj postanowiliśmy napisać, dlaczego warto z niej skorzystać.

Walka z cyberprzestępcami wciąż trwa. Każda ze stron stara się wywieść przeciwnika w pole. Dlatego narzędzia ochrony muszą podążać z duchem czasu, a producenci rozwiązań antywirusowych rozwijają nowe technologie. ESET Dynamic Threat Defense uzupełnia ochronę o wydajny sposób rozpoznawania nowych zagrożeń. Podejrzany plik zostaje przesłany i przekazany do analizy. Dzięki wydajności systemu, który ją przeprowadzi, plik taki zostanie zbadany w ciągu kilku minut, a nie dni. W tym celu zostanie wykorzystana nie tylko analiza statyczna, ale zostanie zbadane działanie pliku w ramach pełnego systemu operacyjnego za pomocą sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Jeśli okaże się, że stanowi zagrożenie, urządzenia podłączone do sieci Live Grid otrzymają aktualizację modułów bezpieczeństwa.

Dzięki temu ESET Dynamic Threat Defense chroni sieć przed nieznanym złośliwym oprogramowaniem oraz atakami typu zero-day, jednocześnie nie obciążając urządzenia (tak by się stało, gdyby funkcjonalność ta wchodziła w skład oprogramowania antywirusowego). Nie jest to zwykły sandboxing, który wykrywa szkodliwe programy ukryte pod technikami maskującymi. Wychodzi on naprzeciw organizacjom, które obawiają się, że potencjalne nieznane do tej pory zagrożenie może spowodować na przykład znaczne obciążenie finansowe (lub inne).

Na koniec warto wspomnieć, że wysyłane pliki są chronione w najlepszy możliwy sposób, dlatego Twoja organizacja nie musi obawiać się, że wyciekną wrażliwe dane. Możesz też ustawić własną politykę retencji przesyłanych plików.

PODSUMOWANIE

ESET Dynamic Threat Defense to sandboxing w chmurze, który pozwala w ciągu maksymalnie 5 minut rozpoznać nieznane dotąd zagrożenie. W tym celu wykorzystuje specjalne, odizolowane środowisko. Sztuczna inteligencja oraz uczenie maszynowe wspierają analizę statyczną zachowania próbki. Wraz z rozwiązaniami ESET Endpoint i Ransomware Shield stanowią nowoczesną ochronę przed zagrożeniami ze strony złośliwego oprogramowania bez obciążania urządzeń, z których korzysta Twoja instytucja czy firma. Podstawą ochrony dla każdej organizacji powinien być skuteczny antywirus – warto go wspomóc w taki sposób, aby nie tracić wydajności. Dzięki temu zyskujemy ochronę premium.