Skontaktuj się z nami biuro@atcomp.pl 61 625 68 57

STORMSHIELD – CASE STUDY

13 lutego 2020

Polski dystrybutor UTM Stormshield opublikował niedawno Case Study. Przeanalizowaliśmy je – jest bardzo interesujące. Poniżej przedstawiamy najważniejsze fakty.

ELE Taxi to duża korporacja taksówkarska, która działa w Warszawie. Pod jej szyldem jeździ 1500 taksówek. Jest też liderem projektu skupiającego 6000 taksówkarzy. Dzięki temu pomysłowi pracują oni na ujednoliconym systemie płatności i logistyki zamówień.

Taka infrastruktura IT musi obsłużyć setki tysięcy połączeń (m.in. z aplikacji mobilnych czy terminali płatniczych). Zdecydowali się włączyć do sieci dwa UTM Stormshield SN710. Wcześniej korzystali z urządzeń Netasq U150. Do tej pory nie sprawiały problemów i nadal korzystaliby z tych UTM, jednak sieć rozrosła się i przestały wystarczać.

Co organizacja sądzi o nowym rozwiązaniu po dwóch latach? Podkreślają niezawodność urządzeń. Nie odnotowaliśmy żadnej awarii. Zwracają uwagę na przydatność Stormshield Visibility Center. Nie tylko ułatwia bieżącą administrację, ale także pozwala szybciej reagować na wszelkie incydenty bezpieczeństwa. (…) Nie dość, że mamy do czynienia z rozwiązaniem o olbrzymiej funkcjonalności, to przy tym jest ono w pełni konfigurowalne.

Stormshield Visibility Center to system służący do gromadzenia logów. Generuje raporty z informacjami na temat aktywności na podstawie zebranych danych. Pozwala równolegle zbierać logi z wielu urządzeń. Dostępne jest w postaci maszyny wirtualnej.

Specjaliści pracujący w korporacji podkreślają niezawodną ochronę, jaką sieci zapewniają urządzenia brzegowe Stormshield. Szczególnie przydatne okazało się blokowanie połączeń spoza Polski. Nie tylko wyeliminowało zagrożenie, ale także odciążyło infrastrukturę. W przypadku tego typu organizacji ciągłość działania jest bardzo istotna.

Więcej informacji znajduje się w ulotce, którą można pobrać pod tym linkiem.