Skontaktuj się z nami biuro@atcomp.pl 61 625 68 57

RAPORT: BEZPIECZEŃSTWO POCZTY E-MAIL

18 lipca 2019

Forrester Research to amerykańska firma, która od 36 zajmuje się badaniami rynku w zakresie wpływu technologii na ludzi – potencjalnego i tego już istniejącego. Ostatnio opublikowali raport dotyczący bezpieczeństwa poczty elektronicznej w firmach. Kluczowymi aspektami podczas badań były: analiza zagrożeń, integracja z chmurą i opcje wdrażania.

Dane raportu pokazują, że 27% ataków przeprowadzanych jest za pomocą e-maili. Nic dziwnego – elektroniczna poczta to powszechnie stosowane narzędzie, które umożliwia zastosowanie różnych socjotechnik – osoby z małą świadomością dotyczącą cyberzagrożeń bez odpowiedniej ochrony mogą łatwo stać się ofiarą przestępców. Zapewnienie jej wymaga zastosowania rozwiązań oferujących kompleksowe funkcje.

Według Forrester Research skuteczna ochrona składa się z trzech filarów:

W ocenie rozwiązań brano pod uwagę 32 kategorie, między innymi: analiza zagrożeń, filtrowanie wiadomości e-mail, zarządzanie, planowanie ulepszeń, przywództwo technologiczne i ceny. Kategorie te podzielono na 3 grupy: aktualna oferta, strategia rozwoju i obecność na rynku.

Pobierz raport: https://www.barracuda.com/EmailWave/