6 lutego 2019
Jeśli Twój informatyk przedstawił Ci projekt migracji do środowiska wirtualnego, nie zastanawiaj się długo. Poniżej przedstawiamy największe ekonomiczne korzyści, jakie może odnieść Twoja organizacja.
Zamiast kilku serwerów, które są użytkowane w małym procencie, albo zamiast ścigać się z czasem i dokonywać częstych zakupów bardziej pojemnych serwerów, można zainwestować w rozwiązanie, którego potencjał będzie w pełni wykorzystywany. W razie potrzeby można szybko przepisać zasoby pamięci pomiędzy wirtualnymi maszynami.
Mniej sprzętu to niższe opłaty za prąd – lepsze dla portfela i lepsze dla środowiska.
Wirtualizacja zapewnia większą stabilność systemów oraz stanowi ważny element zabezpieczania organizacji przed atakami cyberprzestępców (gdyby udało im się dotrzeć do danych na jednym wirtualnym serwerze, dane na innych są bezpieczne).
Wydajniej działająca infrastruktura IT oraz zapewnienie odpowiedniej przestrzeni na serwerze znacząco poprawia jakość pracy, oszczędza czas przy wykonywaniu wielu czynności. Dodatkowo zmniejsza się ryzyko przestoju dzięki większej stabilności sieci. Mało wydajny sprzęt, wolne połączenie z bazą danych czy awarie serwerów mogą frustrować pracowników i wpływać na ich efektywność. Ponadto dział IT będzie odciążony.
Narzędzia wygodne dla administratora to oszczędność jego czasu, można między innymi zdalnie włączyć i wyłączyć maszynę wirtualną czy przenieść zasoby. To też oszczędności na szkoleniach produktowych, z naszego punktu widzenia koniecznych przy zakupie nowego sprzętu.
Wirtualizacja to bezpieczniejsze rozwiązanie, między innymi zmniejsza ryzyko przecieku, które może nadwyrężyć zaufanie. Firma, która inwestuje w nowe technologie, jest lepiej postrzegana przez interesariuszy.