Skontaktuj się z nami biuro@atcomp.pl 61 625 68 57

MALWARE DZISIAJ

24 października 2019

Na świecie w każdym miesiącu dochodzi do wielu skutecznych ataków za pomocą malware, które skutkują wyciekiem informacji. Cyberprzestępcy skupiają się na kradzieży wrażliwych danych składowanych na serwerach. Szczególnie zagrożone są sieci firmowe, to na nich skupiają się przestępcy (79% wzrost ataków, 113% wzrost kradzieży).

Hakerzy są coraz skuteczniejsi, a organizacje w Polsce nie podnoszą tak szybko poziomu bezpieczeństwa, jak to się dzieje w innych krajach. Jednak pomimo tego rośnie zainteresowanie oprogramowaniem MDM i rozwiązań DLP. Nic dziwnego – liczba danych przechowywanych na urządzeniach mobilnych jest znacząca.

Cyberprzestępcy coraz częściej atakują sektor MŚP, ponieważ nie wykorzystuje tak zaawansowanej ochrony jak korporacje, a wykradzione dane są tej samej wartości.

Co ważne, stare zagrożenia nie znikają, tylko ewoluują. Dlatego producenci oprogramowań antywirusowych coraz częściej korzystają z chmurowej analizy behawioralnej. Sięgają także po sandboxingu i skaner UEFI, który jest uruchamiany jeszcze przed załączeniem się systemu.