Skontaktuj się z nami biuro@atcomp.pl 61 625 68 57

FLASH PRZECHODZI DO HISTORII

9 lutego 2021

PAMIĘTASZ TECHNOLOGIĘ FLASH?

1 stycznia 2021 roku technologia Flash przechodzi do historii. Adobe oficjalnie ogłosił, że zaprzestaje naprawy tego popularnego kiedyś narzędzia, a przeglądarki blokują treści stworzone za jego pomocą.

 

CO ZROBIĆ, JEŚLI NA STRONIE WYKORZYSTUJESZ TECHNOLOGIĘ FLASH

Przede wszystkim warto wiedzieć, że nikt już nie zapozna się z zamieszczoną treścią. Jeśli nie wiesz, czy tak jest albo czy jakieś elementy nie były wykonane w tej technologii, warto przejrzeć stronę, czy na pewno wszystko wyświetla się poprawnie.

 

TECHNOLOGIA FLASH – CZY SZKODZI?

Jeśli uważasz, że nic nie trzeba robić – warto zastanowić się jeszcze raz. Przede wszystkim dlatego, że spora część użytkowników albo nie będzie wiedziała, jak dotrzeć do informacji i porzuci ich poszukiwania, a więc zrezygnuje ze skontaktowania się. Część uzna to za niebezpieczne i postąpi tak samo. Część może zaryzykować i potencjalnie narazić się na niebezpieczeństwo, o czym mówią sami twórcy: „Adobe zdecydowanie zaleca wszystkim użytkownikom natychmiastowe odinstalowanie Flash Playera, aby chronić ich systemy.” – możemy przeczytać na stronie Adobe (https://www.adobe.com/pl/products/flashplayer/end-of-life.html)