Skontaktuj się z nami biuro@atcomp.pl 61 625 68 57

CYBERPRZESTĘPSTWA I ICH WPŁYW

14 listopada 2019

Badania wykazały, że cyberprzestępstwa hamują rozwój przedsiębiorstw. W jaki sposób? Warto zwrócić uwagę na badania opinii publicznej na temat cyberprzestępstw i zaufania do technologii. Jeśli ludzie nie ufają w bezpieczeństwo swoich danych i możliwości wykorzystywania Internetu, na przykład w handlu detalicznym czy w zakresie usług finansowych, znacząco ograniczają swoją działalność w tym sektorze za pomocą sieci.

Według opinii publicznej wzrasta ryzyko stania się ofiarą cyberprzestępstwa: na przykład kradzieży tożsamości czy niewłaściwego wykorzystania danych. W Polsce obawia się tego aż 50% badanych.

Oznacza to także, że ludzie są coraz bardziej świadomi zagrożeń i zwracają na nie większą uwagę. Dlatego organizacje powinny ukierunkować działania i przekaz na przestrzeganie przez siebie zasad bezpieczeństwa. Dotyczy to zwłaszcza tych firm czy instytucji, które opierają swoje działania na zaufaniu publicznym.

Tworząc politykę bezpieczeństwa i przestrzegając jej zasad możemy zyskać na wiele sposób – unikamy zastojów, wycieków danych, nasze działania są szybsze i zdobywamy zaufanie, które zawsze procentuje.