Skontaktuj się z nami biuro@atcomp.pl 61 625 68 57

BUDŻET 2020

28 listopada 2019

Jak pisaliśmy we wcześniejszych wpisach, cyberataki będą coraz częstsze, zwłaszcza w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Odpowiednio zaprojektowana i zabezpieczona sieć IT, funkcjonująca w organizacji, powinna być traktowana jako inwestycja. Nie tylko z tego powodu, że w przypadku awarii umożliwia zaoszczędzenie pieniędzy, ale także dlatego, że jest bardziej wydajna i przyspiesza pracę organizacji.

Koniec roku to czas, kiedy można i trzeba zastanowić się nad planem rozwoju infrastruktury IT. Nowy budżet powinien zależeć od potrzeb organizacji. Konkretny scenariusz działań warto oprzeć na analizie ryzyka, która umożliwi dobór odpowiednich rozwiązań. Aby ją przeprowadzić, możesz przeczytać nasz zeszłoroczny wpis.

Poniżej prezentujemy infografikę przedstawiającą dane o cyberatakach, które ułatwią analizę ryzyka, a także trendy inwestycyjne, jakie panowały w tym roku w zakresie bezpieczeństwa IT. Oprócz tego zawiera spis aspektów, które powinien uwzględniać wszechstronny plan na 2020 rok.