Skontaktuj się z nami biuro@atcomp.pl 61 625 68 57

AKTUALIZACJE OPROGRAMOWANIA

17 września 2020

W pośpiechu i natłoku codziennych spraw często nie znajdujemy czasu na przeprowadzenie nawet podstawowych aktualizacji. A aktualizować powinniśmy przecież jak najszybciej, aby na przykład uniknąć ataku typu zero day. Często też pokutuje przekonanie, że aktualizacje zabierają dużo miejsca na dysku i spowalniają sprzęt. Prawda jest zupełnie inna – najnowsze aktualizacje często poprawiają wydajność urządzeń. Dla organizacji równie ważne jest aktualizowanie stron internetowych (więcej informacji tutaj).

Szczególnie ważne są poprawki krytyczne, które usuwają poważny błąd lub lukę. Jeśli tego nie zrobimy, na własne życzenie narażamy się na infekcje i kradzież danych, co jest jednocześnie niezrealizowaniem założeń RODO

Wykradzione dane mogą zostać wykorzystane w celu kradzieży pieniędzy z konta. Oprócz tego możesz stracić dostęp do danych lub mogą zostać podmienione. Warto zwrócić uwagę na aktualizacje Windows 10, ponieważ Microsoft zapowiedział, że nie będzie kolejnych wersji systemu operacyjnego. Oznacza to, że wszelkie nowe funkcjonalności będą wdrażane poprzez aktualizacje tej wersji oprogramowania.