Skontaktuj się z nami biuro@atcomp.pl 61 625 68 57

Rozwiązania serwerowe

Każde rozwiązanie serwerowe jest inne, szyte na miarę infrastruktury IT organizacji, w której pracuje.

Dlatego dobrze dobór warto powierzyć specjalistom, którzy zapewnią najwyższą funkcjonalność i wydajność,

jednocześnie mając na uwadze ekonomię oraz przyszłą rozbudowę infrastruktury.

ROZWIĄZANIA SZYTE NA MIARĘ

Niezależnie od potrzeb, jakie ma zaspokoić rozwiązanie, nasza propozycja będzie najwyższej jakości. Czy to ma być serwer pocztowy, plików, rack czy tower – gwarantujemy właściwą wydajność sprzętu dzięki naszej specjalistycznej wiedzy oraz uwzględnieniu indywidualnych potrzeb (na przykład: zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa danych, ilość komputerów oraz baz danych, wielkość sieci, przewidywany rozwój).

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie rozwiązanie jest dla Ciebie najlepsze, odpowiedz na kilka pytań: badanie potrzeb.

GŁÓWNY ZAKRES PROJEKTÓW

  • Dobór najbardziej odpowiedniego rozwiązania do wielkości infrastruktury i realizowanych zadań.
  • Dobór parametrów technicznych serwerów z uwzględnieniem potrzeb – między innymi pod kątem oczekiwanej mocy obliczeniowej, przeznaczenia serwera.
  • Projektowanie odpowiedniej architektury komunikacji pomiędzy innymi urządzeniami w ramach sieci, na przykład: innymi serwerami, systemami pamięci masowych.
  • Kalkulacja oraz dobór odpowiednich systemów wewnętrznej pamięci masowej, przy uwzględnieniu: wydajności podsystemu, czasu odbudowy po awarii jednego z dysków, zakresu oferowanego bezpieczeństwa oraz ewentualnej przyszłej rozbudowy czy optymalizacji dostępu do danych.
  • Migracja posiadanych systemów fizycznych do wirtualnych.
  • Wdrażanie rozwiązania wraz z instruktażem.
KU NOWOCZESNYM TECHNOLOGIOM

Nawet nieduże infrastruktury serwerowe coraz częściej tworzone są na podstawie środowisk wirtualnych. To ekonomiczne oraz wydaje rozwiązanie sprzyja wzrostowi bezpieczeństwa systemów IT. Dowiedz się więcej.

GWARANCJE

Każde urządzenie posiada gwarancję (w zależności od producenta może trwać nawet do 5 lat). Oprócz tego można skorzystać z opcji Next Business Day oraz Door 2 Door.

TECHNIKALIA

Możesz skorzystać z gotowych rozwiązań, ale w wielu przypadkach warto rozważyć opcję rozwiązań dopasowanych do Twoich potrzeb. Od momentu złożenia zamówienia do dotarcia do Twojej siedziby zazwyczaj upływają cztery tygodnie.

Dobór takiego rozwiązania konsultowany jest z naszym inżynierem, specjalizującym się w rozwiązaniach serwerowych, na podstawie przygotowanego badania potrzeb.

OPROGRAMOWANIE

VMware

To preferowany wybór przedsiębiorstw na całym świecie. Platforma infrastrukturalna VMware pozwoliła im znacząco obniżyć koszty – oszczędności liczone są w milionach dolarów. Szeroki ekosystem opiera się na otwartych interfejsach i dużej ilości rozwiązań.

Windows

Serwerowe systemy operacyjne Windows są obecnie najpopularniejszą platformą systemową. To gwarancja stabilności i wygody użytkowania. Program wyposażony jest w wiele funkcjonalności, które zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o potrzebach klientów biznesowych.

SPRZĘT

Rozwiązania NAS (sieciowe pamięci masowe) firmy QNAP to szeroka gama produktów, w której każdy znajdzie model spełniający wymagania, jakie będą przed nim stały.  Gwarantują niezawodność, wysoką wydajność oraz łatwe zarządzanie.

Serwery NAS firmy Synology zapewniają płynne udostępnianie plików. Jest kompatybilny z oprogramowaniem maszyn wirtualnych. W ofercie znajdują się rozwiązania zarówno do małych, jak i dużych organizacji.

To maksymalizacja wydajności dzięki wysoce skalowalnej architekturze, elastycznej pamięci wewnętrznej oraz inteligentnej automatyzacji cyklu życia serwera. Warstwę ochrony jest wbudowana w oprogramowanie.

Serwery HP wyróżniają się nowatorską konstrukcją oraz zintegrowaniem z rozwiązaniami, co przyczynia się do redukcji wydatków. Szereg dodatkowych opcji pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie do infrastruktury sieci.